1990 CBA Draft
--------------
1st Round
---------
1.  Ron Draper          American                Quad City
2.  David Benoit        Alabama                 Cedar Rapids
3.  Ian Lockhart        Tennessee               Wichita Falls
4.  John McIntyre       Missouri                Columbus
5.  Mike Mitchell       Colorado State          Wichita Falls
6.  Anthony Martin      Oklahoma                Cedar Rapids
7.  Tony Massop         Kansas State            San Jose
8.  Chris Munk          Southern Cal            Wichita Falls
9.  Eric McArthur       Cal-Santa Barbara       Grand Rapids
10. Tharon Mayes        Florida State           Sioux Falls
11. Keith Smith         California              Yakima
12. Keith Askins        Alabama                 Pensacola
13. forfeit (*)                                 Quad City
14. Larry Robinson      Centenary               Pensacola
15. Stephen Thompson    Syracuse                Rapid City
16. David Butler        UNLV                    Rapid City
17. Dan Godfread        Evansville              Rockford

2nd Round
---------
18. Rick Calloway       Kansas                  Omaha
19. Carl Brown          Arkansas-Little Rock    Quad City
20. Herman Henry        Oklahoma                Pensacola
21. Riley Smith         Idaho                   Columbus
22. Ken Redfield        Michigan State          Sioux Falls
23. Mark Stevenson      Duquesne                Quad City
24. Anthony Pullard     McNeese State           Wichita Falls
25. Joel DeBortoli      San Francisco           Cedar Rapids
26. Robert Brickey      Duke                    Grand Rapids
27. Dan O'Sullivan      Fordham                 Omaha
28. Tom Greis           Villanova               Wichita Falls
29. Scott Williams      North Carolina          Rapid City
30. Mark Tillmon        Georgetown              Quad City
31. Irving Thomas       Florida State           Rapid City
32. Anthony Corbitt     Dayton                  Wichita Falls
33. ineligible selection                        Albany
34. Brian Howard        North Carolina State    Omaha

3rd Round
---------
35. Tony Harris         New Orleans             Grand Rapids
36. Earl Wise           Tennessee Tech          Yakima
37. Paris McCurdy       Ball State              Wichita Falls
38. Lenzie Howell       Arkansas                Wichita Falls
39. Richard Coffey      Minnesota               Sioux Falls
40. Keith Robinson      Notre Dame              Pensacola
41. Kenny Miller        Loyola (IL)             Rapid City
42. Chris Harris        Illinois-Chicago        Cedar Rapids
43. Nathan Buntin       Missouri                Grand Rapids
44. Alan Bannister      Arkansas State          San Jose
45. Matt Bullard        Iowa                    Yakima
46. Nick Sanford        Lincoln Memorial        Pensacola
47. Carrick DeHart      Cal-Santa Barbara       Yakima
48. Kenny Green         Rhode Island            Rapid City
49. Omar Roland         Marshall                Cedar Rapids
50. Rudy Archer         St Mary's (TX)          Rapid City
51. Alan Ogg            Alabama-Birmingham      Rockford

4th Round
---------
52. William Davis       Oklahoma                Oklahoma City
53. Mike Griffin        Michigan                Yakima
54. Anthony Carver      Old Dominion            Wichita Falls
55. Jason Reese         Northern Iowa           Quad City
56. Derrick Miller      Kentucky                Wichita Falls
57. Steve Key           Boston University       San Jose
58. Lee Campbell        Southwest Missouri St   Yakima 
59. ineligible selection                        San Jose
60. Carlton Screen      Providence              Grand Rapids
61. Curtis Kidd         Ball State              Yakima
62. Marty Haws          Brigham Young           La Crosse
63. Bruce Wheatley      Texas-San Antonio       Pensacola
64. Dwayne Bryant       Georgetown              Rapid City
65. Chris Gaines        Hawaii                  Rockford
66. Jeff Fryer          Loyola Marymount        Albany

5th Round
---------
67. Tony Jones          Purdue                  Oklahoma City
68. Alex Austin         Arizona State           Yakima
69. Ken Atkinson        Richmond                Wichita Falls
70. Marty Conlon        Providence              Pensacola
71. Kurk Lee            Towson State            Sioux Falls
72. Kevin Walker        UCLA                    Rockford
73. Fred McSwain        Southern Illinois       San Jose
74. James Anderson      New Mexico State        Wichita Falls 
75. Rickey Jackson      Illinois State          Grand Rapids 
76. Brian Parker        Cleveland State         Rockford 
77. Hakim Shahid        South Florida           Tulsa
78. Troy Truvillion     Eastern Montana         Pensacola
79. Melvin Newbern      Minnesota               Quad City
80. John Jerome         San Diego               Yakima
81. Andy Toolson        Brigham Young           Cedar Rapids
82. Michael Cooper      Seton Hall              Albany
83. Joe Fredrick        Notre Dame              Rockford

6th Round
---------
84. Charles Price       Texas Southern          La Crosse
85. Dwight Pernell      Holy Cross              Yakima
86. Jim McPhee          Gonzaga                 Wichita Falls
87. Moses Scurry        UNLV                    Rapid City
88. A Donaldson         Drake                   Rockford 
89. Darren Henrie       David Lipscomb          Columbus
90. Ray Baranco         Southwestern (TX)       Wichita Falls
91. Greg "Boo" Harvey   St John's               Grand Rapids
92. Ed Fogell           Penn State              Omaha 
93. Joe Faulkner        Southern                San Jose
94. Tony Kimbro         Louisville              Pensacola
95. Keith Williams      Louisville              Quad City
96. Danny Jones         Wisconsin               Rapid City
97. Jeff McFadden       Tarleton State          La Crosse
98. Rod Brookin         Pittsburgh              Albany
99. Avie Lester         North Carolina State    La Crosse

7th Round
---------
100. Tim Anderson       Delaware State          Quad City
101. Fred West          Texas Southern          Yakima
102. Jim Shikenjanski   Minnesota               Wichita Falls
103. Stacy Butler       Birmingham Southern     Columbus
104. Andre Tate         Cincinnati              Sioux Falls
105. Corwin Hunt        Illinois-Chicago        Rockford
106. Kevin Madden       North Carolina          Rapid City
107. Sam Jefferson      Georgetown              Cedar Rapids
108. Jeff Cummings      Arkansas-Little Rock    Cedar Rapids
109. Jeffty Connelly    Santa Clara             Omaha
110. John Holmes        Southern Arkansas       Quad City
111. Johnny McNeil      Georgia Tech            Oklahoma City
112. Luke Jackson       Bradley                 Quad City
113. Mario Credit       Arkansas                Rapid City
114. Bobby Francis      Salem State             Albany

8th Round
---------
115. Sam Arterburn      Rollins                 Wichita Falls
116. Larry Rembert      Alabama-Birmingham      Yakima
117. ineligible selection                       Wichita Falls
118. Sam Ivy            Wake Forest             Columbus
119. Dexter Howard      Pepperdine              Sioux Falls
120. Jarrod Coleman     Illinois State          Rockford
121. Clarence Thompson  Oral Roberts            Omaha
122. Sydney Grider      Southwest Louisiana     La Crosse 
123. Kelvin Ardister    Pensacola JC            Grand Rapids
124. John Colborne      Southern Methodist      Omaha
125. Keith Hill         New Mexico State        Rapid City
126. Fred Martinear     Birmingham Southern     Pensacola
127. Melvin Thomas      Texas-Pan American      Quad City
128. Jerry Jones        Southern Illinois       Pensacola
129. Tommy Lewis        Pepperdine              La Crosse
130. Walker Lambiotte   Northwestern            Rockford

9th Round
---------
131. Royce Jeffries     Oklahoma State          Oklahoma City
132. Elridge Recasner   Washington              Yakima
133. Eric Friehauf      Colorado State          Wichita Falls
134. Phillip Hutcheson  David Lipscomb          Columbus
135. Lee Coward         Missouri                Sioux Falls
136. Barry Abercrombie  Northeastern            Rockford
137. Tony Milton        Texas A&M               San Jose
138. Gerald Greene      Lincoln (MO)            Cedar Rapids
139. Dean Kriebel       Lock Haven              Grand Rapids
140. Sam Gibson         Appalachian State       Omaha
141. ineligible selection                       Tulsa
142. Greg Williams      Arkansas State          Pensacola
143. Ervin Small        Illinois                Quad City
144. Mark Becker        Arizona State           Rapid City
145. Ricky Spicer       Wisconsin-Whitewater    La Crosse
146. Jeff Robinson      Siena                   Albany
147. Macklin Bradford   DeVry Institite (GA)    Quad City

(*) - pick forfeited for selecting Gabe Estaba (South Alabama) in supplemental
      draft.